Evo investorite 2021 II kvartali info uuendus

#

Audrius Visniauskas July 12, 2021

#

Head EvoEstate`i investorid!

Meil on väga hea meel, et meid jätkuvalt esitletakse ja loetakse üheks paljutõotavaks idufirmaks ja arenejaks, sest meie tähelepanu tehnoloogiale ja uuenduslikele lahendustele platvormi kasutajate jaoks on meie jaoks alati olnud väga oluline.

Kaheksa kvartali jooksul on EvoEstate juba väljakujunenud ja turul hästi positsioneeritud. Teises kvartalis nägime nii stabiilset investorite huvi kui ka tehtud investeeringuid, mille tulemuseks oli kvartaalne tulu. Meie keskendumine tootearendusele ja klienditoele, mitte turunduskampaaniatele, on tõestanud, et liigume õiges suunas. Üldarvud on paljulubavad ja näitavad, et juba tooteteadlikud investorid tugevdavad oma positsioone ning me usume, et oleme väljakujunenud ettevõttena pälvinud nende usalduse ja lojaalsuse ning kindla turupositsiooni.

Hoolimata senisest edusammudest, täiustame oma teenuseid pidevalt ja avame uusi turge 2021. aastal. Teise kvartali investorite info uuendus annab ülevaate projektide portfellist, EvoEstate`i saavutustest ja edasistest plaanidest.

Projektide portfell

Hetkel koosneb meie projektide portfell 525 projektist, millest 111 on juba tagastatud. Teise kvartali jooksul lisasime 120 projekti ja 32 projekti maksti täielikult tagasi. Meie platvormile lisatud projektide hulk on võrreldes 2021. aasta I kvartaliga kasvanud 39,5%. Eelkõige lisas HeavyFinance rohkem projekte, kuna sisenesime põllumajandustööde hooaega.

Keskmine investeeringutasuvus (ROI) oli 10,75%. Parima tulemusega projektiks sai meie oma huvid mängus projekt - San Telmo Brickstarteri poolt. Selle osta ja rendi võimaluse eeldatav tootlus oli 11,61% aastas, millest 5,33% oli aastane üür ja prognoositav 6,27% kapitali kasv. Kuid edukas ennetähtaegne tagastamine 71 päeva pärast laenu andmist tagas meie investoritele ajaloolise 40,21% aastase tootluse.

Uued ja praegused algatajad


Selle kvartali jooksul tutvustasime uut põnevat algatajat DebtProfilers - esimest võlas olevate varade investeerimisplatvormi EL-is, mis on suunatud ühisrahastamise ja võlgade sissenõudmise kombineerimise uuele kontseptsioonile. Algataja pakub fikseeritud intressimääraga laene, mis on tagatud tagatisega esmaselt tasumata võla nõudeõiguste üle. Võlad diskonteeritakse kuni 80% nimiväärtusest ja neid saab sisse nõuda 6-9 kuu jooksul. Selle kvartali jooksul on nende 3 projekti juba EvoEstate`i lisatud.

Esimeseks oli Leedu tugevaima veebimaksete ettevõtte Paysera 415 000 euro suurune võlaportfell. 12% aastatootluse, kvartaalsete intressimaksete ning laenuhinna ja võla suhte 1:20 tõttu äratas projekt meie investorite seas palju huvi ja seetõttu rahastati see täielikult samal päeval. Esimesed intressid ja põhiosa on juba välja makstud ning projekt peaks tasutud saama juba 3-6 kuu jooksul.

Kaks muud võimalust olid madala riskiga 8979 euro suurune Leedu korvpalliklubi Lietkabelis võlaportfell ja Swedbanki halvad ärilaenud olid samuti väga atraktiivsed. Viimane pakkus kõrget 12%-list aastatootlust, olles samal ajal madala riskiga, kuna võlausaldaja on Baltikumi ja Skandinaavia suurim jaepank.

Vaade tulevikku

Oleme väga põnevil käimasolevatest läbirääkimistest uute reguleeritud Ühendkuningriigi algatajatega ja uue valuuta lisamise osas järgmises kvartalis. Valmistame ette ka EvoEstate`i eestikeelset versiooni. Lisaks on meie eesmärk tuua järelturgu soodustades platvormile juurde likviidsus. Kaalume ka investorite suuremat kaasatust aga ka võimalusi hinnata algatajate tulemuslikkust, et nende pakkumisi täiustada.

Kokkuvõtteks tahaksime tänada oma investoreid toetuse ja lojaalsuse eest ning ootame järgmisi veelgi põnevamaid samme.

Alusta investeerimist

Küpsiste teatis
Kasutame küpsiseid analüütika, reklaami ja oma lehe täiustamiseks. Nõustud küpsiste kasutamisega, sulgedes selle teatekasti või jätkates meie lehe kasutamist. Lisateabe leiad meie privaatsuspoliitikast.