Lendy variseb: mis on selle põhjus ja mida me saame sellest õppida?

#

Gustas Germanavičius May 30, 2019

#

Mai 24, 2019 oli pöördumatult ÜHENDKUNINGRIIGI peer-to-peer laenuks andmise firma kui sai suhtes on algatatud uurimine, mille rahaline järelevalveasutustele. Pärast kohtu otsust, Lendy on läinud halduse ja on praegu pingeline kontrolli Finants-Käitumise Asutus, samuti esindajad RSM.

 

Nüüd, et firma’s tegevus on uurimise all, see on veel selgumata, kas investorid saavad oma raha tagasi igal ajal kiiresti ja, mis veelgi olulisem, millist osa. Sel hetkel, firma’s varade hallatakse poolt määratud halduse meeskond, kuigi ametlikul kodulehel olev allikas uuendused uurimise investorite ja võlausaldajate huve.

  

Kuidas see kõik juhtub?

 

platvormi esimene tuli regulator’s tähelepanu varem sel aastal, sest investorid’ mure riski, et laenuvõtja maksejõuetuse. See oli teatas, et laenuvõtjad olid taga nende tagasimaksed sadu päeva, mis tähendab, et ettevõte oli ebaefektiivne juures täita oma äri kohustusi. Analüüsinud Lendy’s multimillion-naelase laenu raamat, teadlased, näitas, et umbes 50% laenud tähtajaks täitmata. Kui väljendatud rahaliselt, see seisab £90+ miljonit. See oli suur hoiatus märk peatset kokkuvarisemist.

 

arvamused selle kohta, mida on põhjustanud äriühingu’s maksejõuetuse erinevad. Mõned usuvad, et see on, sest mitte-ärimudelis ja ebapiisav finantskontrolli, samas kui teised viitavad sellele, et rikke Lendy on tingitud ebapiisav likviidsus, ja seega puudub rahavoog. Kuna haldamine on ikka veel oma algusjärgus, on’s vähe selgust asjas. Nii, me oleme ka delved arvesse käesoleva kõrge profiiliga skandaali ja jõudnud järgmistele järeldustele tuginedes teadus-meil on teostatud.

 

Millised on meie tähelepanekud?

Ajal meie teadus-esmalt ja eelkõige, mida me õppinud, viisil, et Lendy edastab investoritele aluseks oli liiga müügi taktika, näidates puudub reaalne arusaam riski või konservatiivsuse. Laenud oma platvormi olid sageli liiga müük ajanud ja rahalised mõõdikud olid eksitavad. Võti statistika nagu LTV olid tegelikult laenu väärtus vastu GDV, mis tähendab midagi maksejõuetuse korral.

 

Mida see tähendab?

Nagu me teame LTV on laenu-to-väärtus indeks arvutatakse, jagades summa, laenu praegune vara väärtus.

 

Lubage’s öelda, arendaja on võtmise £100,000 ja vara on hinnatud £200,000. See tähendab, et LTV on 50%, mida võib pidada turvaliseks puhul on vaikimisi investor’s kapitali saaks tagasi realiseerida vara.

 

Arvestades, et laenu väärtus vastu GDV, Bruto Arengu Väärtus, näitab, mis eeldatav müügihind võiks olla. Seega, kui arendaja on laenamine £100,000 ja ennustab, et ta võib müüa, kui vara £300,000, siis laenu väärtus vastu GDV oleks 33%. Ja kui see on esitatud nii, nagu LTV võib lugeda, nagu no-brainer investeerimist.

 

Aga, kui oma investeerimis võimalusi on märgitud, et piiratud territoriaalse kehtivusega viisasid olid 50-65%, kuid nad olid tegelikult laenu väärtus vastu GDVs, siis võib ainult ette kujutada, kui ohtlikud need investeeringud olid ja kuidas madala tagatise oli tegelikult väärtustatakse.

 

Lõpuks SUURBRITANNIAS on teada, mida laenuandjad, maaklerid ja kogenud investoritele, et nad olid aktsepteerida kõike, väga halb hoolsusega. Ja teine asi, kuid see on see, mis oli kõige hämmastavam. Nad lihtsalt edastada mulje, et nad ei mõista, risk ja see kõik võiks minna ainult üles. See on väga ohtlik seisukoht on finantsturgudel. Tüüpiline buum ja krahh käitumine sisuliselt. Tase defaults oli nii kõrge, et nad kaotasid palju investoreid, ja nad ei suuda rahastada oma pakkumised enam. Selle tulemusena, see viiks oma tegevuse kulud suuremad kui nende töötasu.

Mis saab edasi?

See olukord Lendy peab tegutsema hoiatav lugu kõigile, kes hüppas kohe sisse investeerimis maailma. Ta’s tõesti kahetsusväärne, et nii paljud investorid ei’t mitmekesistada ja investeerinud kõige säästude arvesse platvormi. Meie varasemad artiklid, me oleme juba selgitanud, miks isegi LTV võib olla eksitav ja miks investorid peaksid võtta parem vaata kaugemale rahalised mõõdikud enne otsuse investeerida. Kell EVOEstate, me läbi ulatuslik hoolsuse mitte ainult tegeleb meil allikas, kuid ka platvormidel. Me aitame keegi investeerida kõrvuti usa ja seega vältida juhtumeid, nagu üks eespool mainitud. Me tõesti loodan, et regulaatorid on jõustada tugevam kontroll tagatise hindamise ja vähendada tõenäosust selliseid sündmusi tulevikus uuesti.

 

Alusta investeerimist

Küpsiste teatis
Kasutame küpsiseid analüütika, reklaami ja oma lehe täiustamiseks. Nõustud küpsiste kasutamisega, sulgedes selle teatekasti või jätkates meie lehe kasutamist. Lisateabe leiad meie privaatsuspoliitikast.