Projektid, mis tõid oodatust rohkem tulu

#

Capraru Adrian April 21, 2021

#

Tavaliselt eeldame projekti investeerimise korral tootlust, mis on lähedane projekti kirjelduses toodud tasule. On palju muutujaid, millega investorid peavad projekti potentsiaalset tootlust analüüsides arvestama ja seetõttu on väga oluline omada mitmekesist ja tasakaalustatud portfelli, mis sisaldab erinevat tüüpi projekte, millel on erinevad spetsifikatsioonid.

Meie praegune portfelli tootlus räägib enda eest: 11,31% XIRR enam kui 72 tagasimakstud projektist ja 0 kapitali kaotust meie investoritele!

Kuid kas mõned projektid võivad tegelikult tuua palju kõrgemat tootlust kui esialgu oodatud?

Vastus on jah ja tegelikult on seda juhtunud EvoEstate`is mitu korda, mõnikord on saadud isegi kahekohalist täiendavat tootlust esialgsest esitatud intressimäärast.

Kuidas saab projektil algse intressimääraga võrreldes olla nii suur tootlus? Võtame mõned reaalsed näited:

1. Pramonės tn.8, Panevėžio linna omavalitsus

Esialgne eeldatav intressimäär - 12%

Tegelik intressimäär - 28,5%

 

Sellel projektil, nagu paljudel teistelgi projektidel, oli minimaalne laenutähtaeg. Selles erilises lepingus on öeldud, et projekt peab maksma intresse vähemalt teatud arvu kuid, isegi kui laenusaaja otsustab kogu summa oodatust varem tagasi maksta. Nii olid investorid kaitstud ja neile tagati minimaalne intressimäär, olenemata projekti tegelikust tähtajast.

Selle projekti puhul otsustas laenuvõtja projekti täies ulatuses tagasi maksta juba kolme kuu pärast, võrreldes algselt eeldatava 21-kuulise tähtajaga. Kuna selle projekti minimaalne laenutähtaeg oli 6 kuud oli laenuvõtja kohustatud projekti tagasimaksmise hetkel maksma ära ka tähtajani jäänud 3 kuu intressi.

Nii said investorid 6 kuu intressi vaid 3 kuu jooksul ja selle projekti intressimäär oli lõpuks tõeliselt atraktiivne 28,5%. Investorid peaksid meeles pidama, et minimaalse laenuperioodi reegel jõustub alles pärast projekti rahastamist kui kogu paberimajandus on täidetud ja rahalised vahendid laekuvad laenuvõtja pangakontole.

2.  Prosperity Chamartin hoiuruumid

Esialgne eeldatav intressimäär - 15%

Tegelik intressimäär - 24,96%

 

Selle konkreetse projekti puhul tulenes lõpptulemuse erinevus laenuvõtja võimest pakkuda suurepärast kinnisvaraprojekti. Laenusaaja tagastas edukalt sarnase projekti mitte eriti kaua aega tagasi ja seetõttu oli tal laiaulatuslik reaalne kogemus sedalaadi kinnisvaraprojekti väljatöötamisel.

Isegi kui esialgses plaanis oli laenuvõtja hinnang, et selle projekti intressimäär on 15% ja tähtaeg umbes 12 kuud, õnnestus neil hea tööga 24,96% aastane intressimäär saavutada ja ka projekt lõpule viia eeldatavast esialgsest tähtajast varem, umbes 7 kuu jooksul.

3. San Telmo

Esialgne eeldatav intressimäär - 11,61% (aastane intressimäär + potentsiaalne kapitali kasv)

Tegelik intressimäär - 40,21%

Kõige muljetavaldavam tulemus tuleneb Hispaania üüriprojektist. Algataja on teinud suurepärase töö selle vara omandamiseks väga hea hinnaga, selle renoveerimise ja müümise eest rekordilise ajaga, vaid 71 päevaga, võrreldes esialgse ligikaudse 48-kuulise tähtajaga.

See näitab meie partnerite kogemusi ja professionaalsust oma kinnisvaraprojektide haldamisel ning tugevdab meie usaldust investorite jaoks tulevikus sarnaste tulemuste saavutamiseks.

Samuti on oluline märkida, et tegemist oli üüriprojektiga, mis oli üks iksema riskiga projekt, mis on meie turul loetletud, kuid selle tootlus oli meie investorite jaoks kõige suurem.

Selle konkreetse projekti puhul said investorid hämmastava 40,21% aastase intressimäära võrreldes esialgse ligikaudse 11,61% intressimääraga, võttes arvesse mõlema arvu aastast intressitootlust ja potentsiaalset kapitali kasvu.

Nagu investorid näevad, võivad projektid mõnikord toota palju rohkem, kui esialgu oodati ja seetõttu on väga oluline, et oleks mitmekesisus, nii et sul ei jääks kasutamata ühtegi neist oodatust parem tootlus. Muidugi võib juhtuda ka vastupidi, kus projekt võib oodatust vähem tootlust anda.

Need olid vaid mõned näited, kus projektid toimisid oodatust paremini ja kõigi tagasimakstud projektide tegeliku tulu leiad siia vajutades. Kui sul on küsimusi, võta meiega ühendust aadressil info@evoestate.com või kasuta mõnda muud eelistatud suhtlusviisi.

Alusta investeerimist

Küpsiste teatis
Kasutame küpsiseid analüütika, reklaami ja oma lehe täiustamiseks. Nõustud küpsiste kasutamisega, sulgedes selle teatekasti või jätkates meie lehe kasutamist. Lisateabe leiad meie privaatsuspoliitikast.