EvoEstate algatajate reiting

EvoEstate Algatajate reiting on mudel, mis määrab riskihinnangud projekti algatajatele, kes pakuvad EvoEstate'is investeerimisvõimalusi. EvoEstate'i algatajate reiting on esindatud skaalal vahemikus "A+" kuni "D", mis esindab vastavalt suurimat võimalikku väärtust ja madalaimat.

Oluline on märkida, et reitingus ei analüüsita individuaalseid investeerimisvõimalusi, vaid keskkonda, milles investeeringud on struktureeritud. EvoEstate reiting on informatiivne ja seda ei saa pidada investeerimise nõuandeks.

Metodoloogia

Reiting põhineb faktilistel andmetel, mis vastavad mõnele küsimusele ning määravad igale algatajale kaalu ja reitingu. Hindamismetoodika jaguneb kolme põhiklassi: töökeskkond, riskivalmidus ja finantsprofiil. Hiljem põhinevad kaks erinevat riskihindamist ostuplatvormi ärimudelil, rendi investeeringutel ja laenude algatajatel (kehtib nii fikseeritud intressiga kui ka kasumist osalusega omakapitalilaenude kohta).

Osta rentimiseks

Laenu algatajad

#

30.5% Töökeskkond

28.5% Töökeskkond

#

39% Riski soov

43% Riski soov

#

30.5% Finantsprofiil

28.5% Finantsprofiil

#
Töökeskkond

Eeskirjade kvaliteet ja asjaomase finantsteenuste litsentsi olemasolu. Tõhusalt reguleeritud institutsioonidesse ja õiguskaitseasutustesse suhtutakse positiivselt. Asjakohase regulatsiooni puudumine on negatiivne tegur, mis seab investeeringutele suurema riski. Maksete kogumise struktuur ja rakendatud järjepidevuse kava, millele on määratud eelarve, vähendavad riski.

#
Riski soov

Dokumenteerimiskriteeriumide lepinguliste standardite hindamine ja nende kohaldamine hindamisprotsessi käigus. Sisemiste või väliste riskikontrollide kohaldamine, tagatisagentide, tingdeponeerimiskontode ja eriotstarbeliste sõidukite kasutamine on positiivne tegur. Varasemate kohustuste täitmata jätmiseta või kapitali täieliku tagasinõudmiseta teostatud laenude tulemused on positiivne tegur. Hilinenud maksed ja hilinenud põhisumma tagasimaksed on negatiivne tegur.

#
Finantsprofiil

Ettevõtte, välisaktsionäride finantsstabiilsuse ja kapitalile juurdepääsu hindamine. Suuri institutsionaalseid investoreid (aktsionäre), nagu pangad või asutatud riskikapitalifondid, vaadeldakse positiivselt. Positiivne näitaja on positiivne rahavoog, mõistlikud igakuised tegevuskulud ja pikem kogemus turul. Negatiivseks teguriks on suured igakuised kulutused olemasolevate väliste institutsionaalsete investoritega.

#
Õõnestavad tegurid

Võimalike huvide konflikti ja läbipaistmatute finantside või varasemate laenude tootluse kontrollimiseks rakendatud meetmete puudumine.

EvoEstate'i algatajate reiting on ainult informatiivne ja seda ei saa pidada investeerimise nõuandeks. Iga investor peaks iga projekti hoolikalt analüüsima ja alles seejärel tegema investeerimisotsuse, mis põhineb ainult tema analüüsil.

Küpsiste teatis
Kasutame küpsiseid analüütika, reklaami ja oma lehe täiustamiseks. Nõustud küpsiste kasutamisega, sulgedes selle teatekasti või jätkates meie lehe kasutamist. Lisateabe leiad meie privaatsuspoliitikast.